Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

AstraZeneca Türkiye'ye yeni Grup Medikal Müdürü 24 Aralık 2012, Pazartesi 10:10

AstraZeneca Türkiye’ye yeni Grup Medikal Müdürü

AstraZeneca Türkiye, dört tedavi alanının medikal operasyonunu Dr. Ali Çimen’e emanet etti.

İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi’nden 1997 yılında mezunu olan Dr. Ali Çimen, 2003 yılında aynı fakülteden Anesteziyoloji ve Yoğun Bakım Uzmanı ünvanını aldı. Elazığ Asker Hastanesi’nde askerlik görevini tamamladıktan sonra İstanbul Tıp Fakültesi Algoloji Bilim Dalı’nda Başasistan kadrosunda akademik kariyerine devam etti. Türkiye’nin ilk ağrı hekimlerinden olan Dr. Çimen, 2007 yılında AstraZeneca ailesine katıldı.

2007-2009 yılları arasında merkezi sinir sistemi (MSS) tedavi alanından sorumlu Medikal Danışman olarak görev yapan Dr. Çimen, 2009 yılında MSS ve Onkoloji tedavi alanlarından sorumlu Grup Medikal Müdür pozisyonuna terfi etti. 2012 yılı itibariyle gerçekleşen atamayla mevcut yönetim sorumluluklarına solunum-enfeksiyon tedavi alanı ve medikal informasyon servisi de eklendi.

AstraZeneca Grup Medikal Müdürü Dr. Ali ÇimenAstraZeneca’da çalıştığı süre boyunca diğer ülkelerin çalışmalarına örnek teşkil eden birçok proje geliştiren ve yöneten Dr. Çimen, Türkiye’nin koordine ettiği ilk uluslararası klinik çalışma protokolünün geliştirilmesine ve hayata geçirilmesine liderlik etti. Medikal ekipte bulunan arkadaşlarıyla birlikte iki kez Attilio Lazzarini Avrupa Medikal Proje ödülüne layık görülen Dr. Çimen, MSS tedavi alanın Avrupa Bölgesi Medikal Ekibi’nde de sorumluluklar üstlendi. AstraZeneca’da çalıştığı yıllar boyunca farklı tedavi alanlarında Medikal Müdür ve Grup Medikal Müdürü olarak görev yapan Dr. Ali Çimen, önümüzdeki dönemde MSS, onkoloji, solunum ve enfeksiyon alanlarında Grup Medikal Müdürü olarak görev yapacak.

* Haberin girişinde kullanılan AstraZeneca’nın Londra’daki Genel Merkezi’nin fotoğrafı firmanın resmi internet sitesinden alınmıştır.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Sanofi Tiyatro Grubu turneye çıkıyor!
Sanofi Tiyatro Grubu turneye çıkıyor!

Sanofi Grubu Türkiye çalışanlarının kurduğu Lüleburgaz Tiyatro Grubu turneye çıkıyor.

Kapat