Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

12 Şubat 2009, Perşembe 14:40

AstraZeneca Türkiye’nin yeni başkanı görev başında

Görevi 2009 yılı Ocak ayı itibariyle Nicola Braggio’dan devralan Hervé Dussart, 600’den fazla çalışanı olan AstraZeneca Türkiye operasyonlarının başına geçti.

Paris XI Eczacılık Üniversitesi mezunu olan Hérve Dussart, Paris VI Üniversitesi’nde Klinik ve Deneysel Eczacılık Bölümü’nü bitirdi. Paris’te bulunan Business School ESSEC’te İşletme ve Pazarlama Yüksek Lisans yaptı. 1989 yılında AstraZeneca Fransa’da kariyerine başladıktan sonra 2001-2003 yılları arasında AstraZeneca İngiltere’de Gastroentereloji Ürünleri Ticari Müdürü olarak çalıştı. Hervé Dussart, daha sonra Belçika’daki AstraZeneca Avrupa ofisinde Bölge Direktörlüğü yaptı. AstraZeneca Türkiye’de Ülke Müdürü olmadan önce AstraZeneca Portekiz’de Satış ve Pazarlama Direktörü olarak görev yapan Hervé Dussart Türkiye ilaç sektörünün  dinamik bir yapısı olduğunu belirterek “AstraZeneca’nın faaliyet gösterdiği önemli pazarlarda görev yaptım. Bu ülkelerde edindiğim bilgi birikimini Türkiye ilaç sektörüne ve sağlık sistemine katkı sağlayacak şekilde kullanmayı hedefliyorum. AstraZeneca Türkiye’nin hasta sağlığında en anlamlı farkı yaratmaya yönelik çalışmaları, benim Türkiye ekibine katılmamla birlikte artarak devam edecek” dedi.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Acıbadem Sağlık Grubu, Maslak’ta da faaliyette…

2008-2009 yıllarında yatırımlarına hızla devam eden grup, şube sayısını 21'den 27'ye çıkararak ülke çapındaki yaygınlığını artırıyor.

Kapat