Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

19 Ekim 2012, Cuma 17:17

AstraZeneca Türkiye’nin Satış Mükemmeliği’ni Yıldız Ersoy kontrol edecek

AstraZeneca Türkiye’de gerçekleştirilen görev değişiklikleri kapsamında, 2009 yılından beri Satış Eğitim Müdürü olarak görev yapan Yıldız Ersoy, strateji konusunda aktif görev alacağı Satış Mükemmelliği Müdürlüğü pozisyonuna atandı.

Ankara Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunu olan Yıldız Ersoy, 1991 yılında, İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi İşletme Yüksek Lisans programını bitirdi. Kariyerine sağlık sektöründe devam etme kararı alan Ersoy, sektörün lider firmalarından birinde 16 yıl çeşitli departmanlarda görev alarak alanında uzmanlaştı. 2006’da yine lider firmalardan birine geçiş yaparak burada Eğitim Departmanı’nı kuran Yıldız Ersoy, uzun yıllar edindiği uzman bilgisiyle 2009’da AstraZeneca ailesine katıldı. Şirket bünyesinde Satış Eğitim Müdürü olarak eğitim ve koçluk sistemlerini yeniden yapılandıran Ersoy, gerçekleştirdiği yeniliklerle AstraZeneca Liderlik Ödülü’ne layık görüldü.

Geçtiğimiz Nisan ayına kadar yürüttüğü görevinden Satış Mükemmelliği Müdürlüğü’ne atanan Ersoy, kariyerindeki bu değişiklikten memnuniyetini belirtirken,

“Satış Gücü Etkinliği’nde çalışma fırsatı bulmak bana çok farklı bir bakış açısı verdi. Eğitim yöneticiliği görevlerimde şirket stratejilerinin kalitatif olarak uygulanabilirliğini sağlamak üzere eğitim ve gelişim programları tasarlayıp, sahada koçluğunu yapardım. Şimdi bu görevlerime ek olarak, kantitatif olarak da stratejileri izlemekten ve uygulanabilirliğini sağlamaktan çok keyif alıyorum.”

dedi.

Yıldız Ersoy yeni görevinde Satış Gücü Etkinliği ve Eğitim ve Toplantı Organizasyon bölümlerinin yönetilmesinden de sorumlu olacak.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Üçüncü FarmaFest’te Sanofi, Yeditepe Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’ni ağırladı

Sanofi'nin "yarının eczacılarına" yönelik etkinliği FarmaFest'in üçüncüsü Yeditepe Üniversitesi Eczacılık Fakültesi öğrencilerinin katılımı ile gerçekleştirildi.

Kapat