Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

2 Ekim 2012, Salı 18:14

AstraZeneca Türkiye Finans Müdürü Merve Eryılmaz oldu

AstraZeneca Türkiye Finans birimini Merve Eryılmaz’a emanet etti.

Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü’nden 2003 yılında mezun olan Eryılmaz, Deloitte & Touche Mali Denetmen olarak iş hayatına başladı. 2005 yılında AstraZeneca‘da Finansal Analiz Asistanı olarak görev alan ve yedi yıldır AstraZeneca ailesinin bir üyesi olan Eryılmaz, Finansal Analiz ve Kontrol Departmanı Yöneticisi olarak hizmet verdi. Finans İş Müdürü ve Satış-Pazarlama/Finans İş Ortağı olarak kariyerini sürdüren Eryılmaz, satış ve pazarlama departmanı bünyesinde tüm karar alma süreçlerinin koordinasyonunda yer aldı. Finansal Planlama ve Analiz Müdürü olarak AstraZeneca’da devam eden Eryılmaz, pazarlama departmanı bünyesindeki tüm bütçeleme süreçlerine liderlik etti. Bütçe yönetimini destekleyen etkin kararlar için doğru veri analizleri ile AstraZeneca ürünlerinin ticari ve finansal potansiyelini en iyi şekilde değerlendirmesine katkıda bulunan Eryılmaz, Mart 2012 itibarıyla AstraZeneca Türkiye Finans Müdürü olarak atandı.

Merve Eryılmaz,

“2005 yılından bu yana çeşitli kademe ve görevlerde çalıştığım AstraZeneca’da Finans Müdürü olarak görev yapacak olmaktan gururluyum. AstraZeneca Türkiye, yaşama değer katan ve hasta sağlığını artıran yenilikçi ticari faaliyetleriyle çok önemli bir stratejik dönüşüm geçirmekte ve bu dönüşüm sürecinde Finans departmanının kritik bir rolü olduğunu düşünüyorum. Bu dönüşüme destek sağlayacak liderlerden biri olacağım için çok mutluyum.”

dedi.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Alvimedica medikal sektörün TURQUALITY sertifikalı ilk markası oldu

Medikal teknoloji ve medikal tıbbı cihaz ürünleriyle Türkiye'nin bu alandaki lider markası Alvimedica, TURQUALITY sertifikasını ürünlerinde kullanmaya hak kazandı.

Kapat