Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

AstraZeneca, Doğu Avrupa'ya yeni bir Marka Müdürü atadı 24 Aralık 2012, Pazartesi 15:43

AstraZeneca’dan Doğu Avrupa’ya yeni Marka Müdürü

AstraZeneca Türkiye’de Kıdemli Ürün Müdürlüğü görevinin ardından AstraZeneca Londra’da Global Marka Müdürü görevini başarıyla yürüten Esra İlkay, Doğu Avrupa Marka Müdürü görevine atandı. Esra İlkay, yeni görevinde Doğu Avrupa’da yer alan 22 ülkenin marka yönetimine liderlik edecek.

Marmara Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’nde 1998 yılında eğitimini tamamlayan İlkay, Koç Üniversitesi’nden aldığı İşletme Yüksek Lisansı’nın ardından ilaç sektöründe kariyerine başladı. Sektörde edindiği yedi yıllık deneyimin ardından AstraZeneca’ya katılan İlkay, görev yaptığı beş yıl boyunca, AstraZeneca ürün portföyündeki önemli markaların bölgesel ve küresel yönetiminde yer aldı.

Esra İlkay, Doğu Avrupa Marka Müdürü görevine atandıReçetesiz ilaçlar, antibiyotikler, gastroentrolojik ve kardiyovasküler tedaviler, diyabet ve metabolizma hastalıkları ile akut koroner sendrom alanlarında farklı ürün gruplarının yönetimini üstlenen İlkay, aynı zamanda uluslararası pazarlama işbirlikleri alanında, orjinal ve jenerik ürün segmentlerinde, yeni ürün lansmanlarında ve fikir lideri iletişiminde uzmanlaştı.

Doğu Avrupa Ticari Dönüşüm Direktörü Jenny Winter, Esra İlkay’ın Bölgesel Marka Müdürü pozisyonuna atanması ile ilgili yaptığı açıklamada küresel anlamda yönetim tecrübesi olan bir yöneticinin Doğu Avrupa Bölgesi’ne katılmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi ve marka yönetimi konusunda Doğu Avrupa’da fark yaratacaklarına inandığını söyledi.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Vertigo Akademisi'nin ilk uluslararası toplantısı yapıldı
Vertigo Akademisi’nin ilk uluslararası toplantısı yapıldı

Dünyanın en büyük uluslarası Vertigo Toplantısı, Akdeniz Ülkeleri Otoloji ve Odyoloji Derneği (MSOA)'nin liderliği ve Abbott'un desteğiyle 16-17 Kasım tarihlerinde...

Kapat