Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

19 Ekim 2012, Cuma 17:44

Astım ve KOAH tedavisinde yeni yaklaşımlar Deva Holding’in katkılarıyla değerlendirildi

DEVA Holding, Avrupa Solunum Derneği (ERS)’nin geçmiş dönem bilimsel komite başkanı ve İngiliz Toraks Derneği kronik obstrüktif akciğer hastalığı (KOAH) kılavuz komitesi üyesi Prof. Dr. William MacNee’yi Türk hekimlerle buluşturdu.

Solunum 2012 Kongresi kapsamında DEVA Holding‘in katkılarıyla gerçekleştirilen uydu sempozyumunda Prof. Dr. MacNee, GOLD (Global Initiative for Chronic Lung Disease; Küresel Kronik Akciğer Hastalıkları Girişimi) Kılavuzu önderliğinde henüz değinilmemiş ve yayınlanmamış verilerle birlikte KOAH’nın tedavisine ışık tuttu.

“Astım ve KOAH Tedavisi: Nereye Kadar” başlıklı oturumda konuşma yapan Prof. Dr. MacNee’nin yanı sıra, solunum hastalıkları ile ilgili ulusal ve uluslararası pek çok dernekte üyeliği bulunan Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Alerjik Hastalıklar Bilim Dalı’ndan Prof. Dr. Zeynep Mısırlıgil de sempozyumda değerli görüşlerini paylaştı. Prof. Dr. Mısırlıgil “Astımda Remisyon Mümkün mü?” temalı konuşmasında Türkiye’de yapılan klinik çalışmalardan bahsetti. Kongre boyunca ele alınmamış olan astımda remisyon konusu katılımcılar tarafından yoğun ilgi gördü.

Sempozyumun moderatörlüğünü ise Türk Toraks Derneği kurucu üyelerinden ve Türk Toraks Derneği ve Türkiye Solunum Araştırmaları Derneği Koordinasyon Kurulu Başkanı Prof. Dr. Ülkü Bayındır yaptı.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
AstraZeneca Türkiye’nin Satış Mükemmeliği’ni Yıldız Ersoy kontrol edecek

AstraZeneca Türkiye'nin Satış Eğitim Müdürü Yıldız Ersoy, Satış Mükemmelliği Müdürü pozisyonuna getirildi.

Kapat