Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

3 Mart 2014, Pazartesi 13:33

AİFD’nin yeni başkanı seçildi

Araştırmacı İlaç Firmaları Derneği’nin (AİFD) 6. Olağanüstü Genel Kurulu yapıldı. GSK Türkiye & Kafkaslar Bölge Genel Müdürü ve Başkan Yardımcısı Dr. Emin Fadıllıoğu  AİFD Yönetim Kurulu Başkanlığı’na getirildi.

Araştırmacı İlaç Firmaları Derneği’nin (AİFD) 6. Olağanüstü Genel Kurulu, 28 Şubat Cuma günü yapıldı.

Genel Kurul’da, derneğin yeni dönem Yönetim Kurulu ve Denetleme Kurulu seçildi. Yeni  Yönetim  Kurulu üyeleri, ilk toplantısında yaptığı görev dağılımı sonucunda, Yönetim  Kurulu Başkanlığı’na Dr. Emin Fadıllıoğlu’nun getirilmesine karar verdi. Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılıklarına ise Muhittin Bilgütay (Bausch + Lomb Türkiye, Ortadoğu, Kuzey Afrika Bölge Başkanı), Kadir Tepebaşı (Lilly İlaç Genel Müdürü) ve Dr. Şebnem Avşar Tuna (Novo Nordisk İlaç Genel Müdürü) getirildi. Dr. Mete Hüsemoğlu (AbbVie Türkiye Genel Müdürü) Yönetim Kurulu’nda Sayman üye olarak görev yapacak.

AİFD Başkanlığı görevini Dr. Emin Fadıllıoğlu’na devreden Güldem Berkman, Genel Kurul’da yaptığı konuşmada, “Doğru ve uzun soluklu politikalar uygulandığı takdirde Türkiye, önümüzdeki yıllarda küresel ilaç sektöründe kilit oyunculardan biri haline gelir. Biz, uzun vadede Türkiye için değer yaratan bir endüstri olmak ve ülkemizi küresel ölçekte bir Ar-Ge ve üretim merkezi yaparak Vizyon 2023 hedeflerine ulaşmak için çalışmaya devam ediyoruz” dedi.

AİFD’nin yeni başkanı Dr. Emin Fadıllıoğlu da derneğin yeni dönemde, ilaç sektörünün Hükümet tarafından da benimsenmiş olan stratejik konumunu pekiştirmeye öncelik vereceğini söyledi. AİFD çatısı altında çok değerli bir bilgi birikimini ve uluslararası deneyimi bir araya getirdiklerini ifade eden Fadılloğlu, yaptığı açıklamada AİFD’nin, hastaların yenilikçi ilaçlara erişiminin güçlenmesi ve Türkiye ilaç sektörünün sürdürülebilir bir yatırım ortamına kavuşması, sektörün küresel rekabet gücünü artırılması için paydaşlarıyla işbirliği içinde çalışmaya devam edececeğini belirtti.

Yönetim Kurulu Asıl Üyeleri / Board of Directors Firma / Company
1. Dr. Emin Fadıllıoğlu GSK
2.  Muhittin Bilgütay Bausch + Lomb
3.  Kadir Tepebaşı Lilly
4.  Dr. Şebnem Avşar Tuna Novo Nordisk
5. Güldem Berkman Novartis
6. Christian Holmer MSD
7. Dr. Mete Hüsemoğlu Abbvie
8.  Jacques Nathan Sanofi
9.  Elif Aral Pfizer
10. Sven Schmidt Bayer
11. Şebnem Girgin Lundbeck
Yönetim Kur. Yedek Üyeleri / Board of Directors (Alternates)  
1. Asgar Rangoonwala J&J
2. Cüneyt Balıkçıoğlu Ferring
3. Dr. İlker Özbay Daiichi Sankyo
4. Dr. Özdemir Şengören UCB
5. Elif Çelik Eczacıbaşı-Baxter
6. Dr. Murat Uslu Actelion
7. Renata Rodriguez Campos Takeda
8. Stephan Eigenmann Alcon
Denetleme Kurulu Asıl Üyeleri / Board  of Auditors  
1. Roland Stehlin BI
2. Stefan Woxström AstraZeneca
3. Filiz Balçay Chiesi
Denetleme Kurulu Yedek Üyeleri / Board  of Auditors (Alternates)  
1. Ayşe Uysal Torun Allergan
2. Haluk Germeyan Alexion
3. Alper Üreten BMS

SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
“Doktorlar ve tıp ilaç firmalarının kontrolünde”

İlaç yan etkileri nedeniyle ABD’de her 5 dakikada 1 kişinin öldüğünü, tıp biliminin ise gidişata ‘dur’ demek için hiçbir ciddi...

Kapat