Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

12 Şubat 2009, Perşembe 14:34

Acıbadem Sağlık Grubu, Maslak’ta da faaliyette…

Acıbadem Sağlık Grubu, Maslak Hastanesi dışında, Beşiktaş, Adana, Kayseri, Eskişehir ve Bodrum hastanelerinin de hizmete girecek olmasıyla birlikte çalışan sayısını 10 bine çıkarmayı hedefliyor.

Acıbadem Maslak Hastanesi, güçlü kadrosu, mimari konsepti, kullandığı yüksek teknoloji, fiziki mekanların ferahlığı, iç donanım ve tıbbi hizmetler yelpazesi anlamında tüm Türkiye’nin ve çevre ülkelerin gururu olacak bir hastane olma özelliği taşıyor. 191 yatak kapasitesiyle, 13 dönüm arazi üzerinde, yaklaşık 40.000 m² kapalı alana sahip olan Acıbadem Maslak Hastanesi, Levent – Sarıyer güzergahında, yerleşim ve iş merkezlerine ulaşım kolaylığının sağlandığı, tıbbın tüm branşlarında hizmet vererek, İstanbul’un en büyük özel hastaneleri arasında yerini almaya hazırlanıyor.

2009 Şubat ayı sonuna doğru hasta kabulüne başlaması beklenilen Acıbadem Maslak Hastanesi, yüksek teknolojinin son ürünü olan tıbbi cihazlar ile donatılmış ve tamamen otomatize edilmiş akıllı binasında hizmet verecek.

Acıbadem Sağlık Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Aydınlar Maslak Hastanesi’ne 115 Milyon dolar, Adana Hastanesi’ne 70 milyon dolar, Kayseri Hastanesi’ne 55 milyon dolar olmak üzere toplam 240 milyon dolarlık yatırım yapıldığını söyledi. Aydınlar 2009 yılında hizmete girmesi planlanan Beşiktaş Hastanesi’ni 30 milyon dolar, Eskişehir Hastanesi’ni 20 milyon dolar, 2010 yılında hizmete girmesi planlanan Bodrum Hastanesi’ni ise 20 milyon dolarlık yatırım yapılacağını ifade ederken, 2008 yılında mevcut hastanelere 30 milyon dolarlık yenileme yatırımı yapıldığını söyledi.

 


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Novartis ve Boehringer Ingelheim’dan pazarlama ortaklığı

Novartis ve Boehringer Ingelheim iş ortaklığı yaparak, darifenacin etken maddesi içeren ve aşırı aktif mesane hastalığının tedavisinde kullanılan Emselex adlı...

Kapat