Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

28 Kasım 2011, Pazartesi 13:28

Abdi İbrahim, 2011 Avrupa İş Ödülleri’nde “Ruban D’Honneur”e layık görüldü

UKTI Yenilikçilik Ödülleri Kategorisi’nde iş stratejilerini 16 Eylül Cuma günü Londra’da jüriye sunan Türk ilaç pazarının lider firması Abdi İbrahim, büyük jürinin seçimi sonucunda 22 Kasım 2011’de Barselona kentinde düzenlenen, Avrupa’nın en ünlü iş adamları, politikacıları ve basının da katılım gösterdiği görkemli törenle ödülünü aldı. Abdi İbrahim böylece, sektörde 9 yıldır devam eden liderliğinin altında yatan bakış açısını da bir kez daha ortaya koymuş oldu.

Avrupa genelinde 9 ülkeden 3500 firmanın başvurduğu yarışma “Yılın İşvereni Ödülü”, “Müşteri Odaklılık Ödülü”, “UKTI Yenilikçilik Ödülü” kategorileri başta olmak üzere toplam 10 kategoriden oluşarak şirketleri yenilikçilik, iş mükemmeliyetçiliği ve en iyi uygulama alanlarında desteklemek amacıyla gerçekleştiriliyor.

Yarışmanın ilk etabında ise Abdi İbrahim, “uzun vadeli global iş hedeflerini yenilikçi yaklaşımlarla hayata geçirme politikası” ile “UKTI Yenilikçilik Ödülleri” Kategorisi’nde Avrupa’daki 10 adaydan biri olarak seçilmişti.

Ruban D’Honneur ödülüne layık görülmenin gururunu yaşayan Abdi İbrahim CEO’su Candan Karabağlı

“Dünyada ilk kez Abdi İbrahim’in Ar-Ge çalışmalarıyla hayata geçirilen ağızdan susuz olarak alınabilecek ‘ODT tablet’ ve iki farklı molekülün aynı tablette birleştirilmesi ile oluşan kombinasyon ürün ile yarışmada büyük bir başarı sağladık. Tablet ve sert jelatin kapsülleri yutma güçlüğü çeken hastalar için 3 ayrı molekülün ODT tabletlerini dünyada ilk kez Ar-Ge Merkezi’mizde geliştirmemiz yenilikçi yaklaşımımızın önemli bir göstergesidir. Biz Abdi İbrahim olarak bilimsel bilginin insan sağlığına yönelik kaliteli ve ekonomik çözümlere dönüştürülmesi gerektiğine inanıyoruz. Bu kapsamda da çok önem verdiğimiz inovasyon için yıllık cirosunun yaklaşık % 5’ini ayırıyoruz. Sürdürülebilir büyüme elde etmeyi ve sektöründe küresel oyuncu olmayı hedefleyen Abdi İbrahim için bu ödülü kazanmak hem çok gurur verici, hem de çalışmalarımızın başarılı bir sonucu”

diye konuştu.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Pfizer, Bakanlık onaylı “Araştırmacı Eğitim Programı”nı İzmir’de gerçekleştirdi

Pfizer, 2000 yılından bu yana gerçekleştirdiği "Araştırmacı Eğitimleri"nin sonuncusunu Dokuz Eylül Üniversitesi ve Sağlık Bakanlığı işbirliğiyle 26 Kasım'da İzmir'de düzenledi.

Kapat