Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

19 Temmuz 2010, Pazartesi 17:36

3M Cuno’dan ekonomik filtreleme çözümü

3M’in dünyada pazar lideri olan markası 3M Cuno, filtreleme sistemleri için sunduğu kaliteli ve ekonomik çözümlerle, ilaç üreticilerine katkıda bulunuyor. 3M Cuno Filtreleme Sistemleri, aktif ilaç içeriklerinin üretiminde sıvı saflığını bozan etkenlerin yok edilmesinde ve plazmadan üretilen biyolojik ürün süreçlerinde ekonomik çözümler sunuyor. 3M Cuno, biyofarmötik sektörünün yüksek saflık ve kalite standartlarını sağlamaya yardımcı olurken, pareteral üreticileri için az maliyetli filtreleme imkanı sunuyor.      

Sıvıları süzmek için kullanılan ZetaPlus derinlemesine filtreler ve Betafine XL kırmalı filtreler, farklı derece ve formatlarda parçacıkların neden olduğu kirlenmeleri ekonomik şekilde ortadan kaldırıyor. ZetaPlus filtreler, rezidüel presipitatların supernatant akışından arıtılması için kullanılabiliyor, hücre döküntüsü biyokütlelerin, host hücre proteinlerinin düzeylerinin azaltılarak, DNA’nın, endotoksinlerin ve diğer kontaminantların saflaştırma süreci boyunca arıtılmalarını sağlıyor.

ZetaCarbon modülü, renkli ve saflığı bozan parçacıkların yok edilmesinde, bütün aktif karbon yöntemine göre daha ekonomik çözüm sunuyor, Filtre, modüler plant temizliklerini bertaraf ederken ürünün saflaştırılmasında daha etkili bir yöntem sunuyor. BioAssure PES sterilizasyon dereceleme filtreleri ise, mikroorganizmaların ve parçacıkların etkin bir şekilde arıtılması aşamasında kromatografi sütunları ve zar bazlı saflaştırma sistemlerini bozulmalara karşı koruyor. Nihai ürünlerin steril bir şekilde filtrelenmesi için ideal olan BioLife, BioAssure filtreleme sistemleri ve Nylon 66 Sterassure filtreleri yüksek akış oranlarında filtreleme yaparken, işletim maliyetlerini de en aza indiriyor.
 
PPXL kırmalı polipropilen filtreleri de pareteral ürünlerin saflaştırılması için kullanılabiliyor ve steril filtre korumasıyla zamansız tıkanıklıkları önlüyor. Hydrophobic Microfluor II PTFE filtreleri ise have ve vessel ventinglerin düşük maliyetli ve yüksek akış oranlı sterilizasyonlarını sağlıyor.

SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
İsviçreli ilaç firması Nycomed Türkiye pazarında

Gastrointestinal sistem, ağrı kesiciler, enfeksiyon, solunum hastalıkları, osteoporoz ve doku yönetimi konularında uzmanlaşmış özgün portföyüyle global bir ilaç şirketi olan...

Kapat