Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

16 Kasım 2011, Çarşamba 12:58

15 ünlü ve başarılı kadından AVON Meme Kanseri ile Mücadele Projesi’ne destek

“AVON Meme Kanseri ile Mücadele Projesi” ile 15 yıldır sağlık alanında Türkiye’nin en uzun soluklu sosyal sorumluluk projelerinden birine imza atan AVON, geleneksel hale gelen AVON Pembe Ajanda 2012 ile meme kanserine karşı mücadele için bir adım daha atıyor.

AVON Meme Kanseri ile Mücadele Projesi’nin 15. yılında 15 kadın, AVON Pembe Ajanda 2012 için bir araya geldi. Farklı alanlarda üstün başarılara imza atmış 15 kadın, meme kanserine dikkat çekmek için hayallerinden ilham aldılar ve projeye özel tasarlanan büstiyerler ile AVON Meme Kanseri ile Mücadele Projesi’ne destek verdiler.

Anjelika Akbar, Ayşenur Yazıcı, Azra Akın, Burcu Esmersoy, Evrim Akın, Gaye Sökmen, Lolita Asil, Müjde Ar, Nükhet Duru, Serra Yılmaz, Sezen Aksu, Songül Öden, Tanem Sivar tarafından tasarlanan büstiyerler ünlü tasarımcı Zeynep Tosun’un dokunuşlarıyla hayat buldu. TÜSİAD Başkanı Ümit Boyner ise proje için tasarladığı büstiyerde Beymen Tasarım Ekibi’nden destek aldı.

Ajanda takviminde her ayın başlangıcında özel olarak hazırlanan büstiyerlerin fotoğrafları yer alıyor. Büstiyer fotoğraflarının arka yüzlerinde ise büstiyere ilham veren ünlü kadın, yaşam ve meme kanseri ile ilgili kişisel mesajı ile yer alıyor. 15.000 adet basılan Pembe Ajanda 2012’nin içeriğinde, Türk Kanser Araştırma ve Savaş Kurumu’nun uzman doktorlarının meme kanserinden korunma önerileri ile AVON Meme Kanseri ile Mücadele Projesi hakkında genel bilgiler de yer alıyor.

Pembe Ajanda 2012’nin satışından elde edilecek gelir,AVON Meme Kanseri ile Mücadele Projesi etkinlikleri kapsamında, Türk Kanser Araştırma ve Savaş Kurumu ile yapılan çalışmalarda fon yaratmak amacıyla kullanılacak. Geleneksel hale gelen Pembe Ajanda 2012 ile Meme Kanseri ile Mücadele Projesikapsamında meme kanseri hakkında bilinç düzeyini arttırmak ve daha fazla kadının hayatına dokunmak hedefleniyor.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Dünya Diyabet Günü’nde Boğaz Köprüsü mavi renge büründü

Türkiye Diyabet Vakfı'nın çabalarıyla ülkemizin sembolü olan Boğaz Köprüsü ve Kız Kulesi Dünya Diyabet Günü etkinlikleri çerçevesinde mavi renge büründü.

Kapat