Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

1 Haziran 2009, Pazartesi 13:48

1. Sağlıklı Beslenme Haftası başlıyor

Sağlıklı Toplum Derneği tarafından düzenlenen ve “sağlıklı ve düzenli beslenme” konusunda toplumu bilinçlendirmeye dönük 1. Sağlıklı Beslenme Haftası 4 Haziran tarihinde Ankara’da başlıyor. Hafta nedeniyle, Ankara ve İstanbul’da etkinlikler düzenlenecek.
 
Ankara Mimar Kemal İlköğretim Okulu’nda 4 Haziran günü haftanın açılışını Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu yapacak. Hafta süresince 6 Haziran günü Ankara Altın Park’da ve 7 Haziran günü İstanbul Türkiye Jokey Kulübü Veliefendi Hipodromu’nda Sağlıklı Beslenme Haftası etkinliklerle kutlanacak.
 
Sağlıklı Toplum Derneği Başkanı Serpil Keskin, sağlıklı beslenme ve obeziteyle mücadele konusunda bir dizi çalışma gerçekleştiren Derneğin öncülüğünde, Türkiye’de ilk defa “Sağlıklı Beslenme Haftası” düzenlendiğini vurguladı. Sağlıklı Beslenme konusunda Milli Eğitim Bakanlığı ile protokol yaptıklarını, oluşturulan Bilim Kurulu ile çocukların, anne ve babaların sağlıklı beslenme konusunda bilinçlendirilmesi için uzun soluklu bir çalışma başlattıklarını söyledi.
 

SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Sektörde atamalar

Novo Nordisk ve Roche'ta yeni yapılandırma gerçekleştirildi.

Kapat