Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

28 Kasım 2011, Pazartesi 12:52

Mustafa Nevzat, ürünlerini Irak’ın Erbil kentinde tanıttı

İlk bitmiş ürün ihracatını 1988’de yapan, Türk ilaç sektörünün köklü ve öncü kuruluşlarından olan Mustafa Nevzat İlaç, geçen süre zarfında dış pazarlarda hızla büyüdü. Bugün 30’un üstünde ülkeye bitmiş ürün ihracatı yapan Mustafa Nevzat ilaç, başta ABD ve AB ülkeleri olmak üzere dış pazarlardaki faaliyetlerini büyüterek sürdürmeyi hedeflemektedir.

Geçtiğimiz senelerde, Irak ilaç pazarında önemli ilaç firmalarından birisi konumuna gelen Mustafa Nevzat İlaç, Irak pazarında satışı devam eden ve pazara sunacağı yeni ürünleri tanıtım amaçlı olarak, 13 Ekim Perşembe günü Erbil Sheraton Otel’de geniş katılımlı bir lansman toplantısı gerçekleştirdi. Mustafa Nevzat İlaç yönetim kadrosunun hazır bulunduğu lansman toplantısına, ülkenin çeşitli illerinden gelen 300 doktorunun yanı sıra Türk Diplomatik Delegasyonu’ndan Muavin Konsolos Sn. Cafer Aşık ve Türk Ticaret Ateşesi Sn. Sayer Erbil’de katıldı.

Toplantıda katılımcılara firma ve faaliyetleri hakkında kapsamlı bilgi verildi. Ek olarak bir süredir pazarda bulunan ve yeni pazara sunulan antibiyotik ve merkezi sinir sistemi ilaçları hakkında sunum yapıldı. Toplantıda Mustafa Nevzat İlaç CEO’su Levent Selamoğlu ve Dış Ticaret Bölüm Direktörü Ayhan Aslan firmanın geleceğe yönelik hedefleri hakkında katılımcıları bilgilendirdiler. Yapılan sunumlarda Irak pazarına yapılan bitmiş ürün satışının yanı sıra, Mustafa Nevzat İlaç’ın hedefleri doğrultusunda Irak pazarında uzun vadeli ve kalıcı bir politika izlendiğini ve ilerleyen dönemlerde bölgeye yapılması planlanan yatırımlarla da bunun destekleneceği vurgulandı.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
2011 TUS Sonbahar Dönemi yerleştirme sonuçları açıklandı

Binlerce aday hekimin merakla beklediği 2011 Tıpta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı (TUS) Sonbahar Dönemi sonuçları Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi'nin...

Kapat