Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

McDonald's Çocuk Vakfı'ndan Adana'ya anlamlı katkı 4 Aralık 2012, Salı 14:18

McDonald’s Çocuk Vakfı’ndan Adana’ya anlamlı katkı

Türkiye’nin birçok ilindeki hastanelerde hasta çocuklar ve ailelerini, yaşadıkları zorlu süreçte daha mutlu kılacak projeler hayata geçiren McDonald’s Çocuk Vakfı, 42. projesinin Adana’da gerçekleştirdi. Vakıf, Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı Genel Çocuk Polikliniği’nin alt yapısının yenileme ve tefrişini üstlendi.

“1,5 milyon doları aşkın kaynak ayırdık”

Binlerce çocuğa hizmet verecek Çocuk Polikliniği’nin açılışına McDonald’s Çocuk Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Dilek Başarır, Çukurova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Kibar, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Behnan Alper, Balcalı Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Yeşim Taşova, Balcalı Hastanesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Atila Tanyeli’nin yanı sıra üniversite, hastane ve vakıf yöneticileri de katıldı.

Başarır,

“Bugüne kadar çocukların sağlığı ve mutluluğu için Türkiye’de birçok proje gerçekleştirdik. Adana, bölgenin merkezinde yer alan bir ilimiz, burada da Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi, sağlık konusunda öncü ve önemli rol oynayan köklü bir kurum. Daha önce de diğer illerde birçok projede yaptığımız gibi, ‘çocuklara özel bir alanın’ alt yapısını yenilemiş, polikliniği tefriş etmiş olmaktan mutluluk duyuyoruz. Tüm çocuklarımıza sağlıklı ve mutlu bir yaşam diliyorum.”

dedi.

McDonald’s Çocuk Vakfı, Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi’nde yaklaşık 400 m2‘lik bir alanda yer alan polikliniğin alt yapısını yeniledi, tefrişini gerçekleştirdi.

McDonald's Çocuk Vakfı, Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Genel Çocuk Polikliniği'nin alt yapısının yenilenmesini üstlendi.

Vakıf, Türkiye’nin her yerinde çocuk sağlığı ve mutluluğu için, aile odalarından, çeşitli hastanelerde çocuk servislerinin tefrişine, göz tarama çalışmalarından, Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı hastane dersliklerinin yeniden yapılandırılmasına uzanan faaliyetleri ile 1999 yılından bu yana 1,5 milyon doları aşkın kaynak ayırdı ve gerçekleştirdiği projelerle binlerce çocuk ve ailesine ulaştı. Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı Genel Çocuk Polikliniği de Vakfın 21. ildeki, 28. sağlık kuruluşunda gerçekleştirdiği, 42. projesi oldu.

Çevre illerden gelen çocuklar da acil servisten yararlanacak

Acil servisin Adana ve çevre illerden gelen çocuklara hizmet edeceğinin altını çizen Başarır,

“Bu hastane sadece Adanalılara değil, aynı zamanda çevre illerden gelen hastalara da hizmet vermekte olduğundan, katkımızın Adana ilimizin sınırlarını da aşması bizim açımızdan katkımızı daha anlamlı hale getiriyor.”

dedi. Prof. Dr. Tanyeli ise; McDonald’s Çocuk Vakfı’nın yaptığı bu katkının çocuk sağlığında çok önemli olduğuna dikkat çekti. Tanyeli, bu polikliniğin her yıl binlerce çocuğun sağlığına kavuşmasında çok büyük önem taşıyacağını kaydetti.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Dijital Çağda İçerik Yönetiminin Kuralları
Dijital Çağda İçerik Yönetiminin Kuralları – Ann Handley ve Charles “C.C.” Chapman

Mükemmel içeriğinizi, ilgi çekici, unutulmayan ve takip edilen hale getirmeniz şart...

Kapat