Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

GSK'da yeni Bölgesel Medikal Direktör 28 Kasım 2012, Çarşamba 10:52

GSK’da yeni Bölgesel Medikal Direktör

Dünyanın önde gelen araştırmacı ilaç ve aşı firmalarından GlaxoSmithKline’ın (GSK), Ortadoğu ve Afrika (MEA) Bölgesi Dermatoloji, Antibiyotikler ve Immunoloji Medikal Direktörlüğü görevine, Dr. Burkay Adalığ atandı.

Dr. Burkay Adalığ GSK Ortadoğu ve Afrika Bölgesi Medikal Direktörü olarak atandı.Hacettepe Üniversitesi İngilizce Tıp Fakültesi mezunu olan Dr. Burkay Adalığ, Anesteziyoloji uzmanlığı eğitimini takiben Schering Alman İlaç‘ta Nöroloji Ürün Müdürü olarak ilaç sektöründeki kariyerine başladı. Adalığ daha sonra AstraZeneca‘da psikiyatri ve nöroloji grubu Medikal Danışmanı olarak çalıştı. Dr. Adalığ 2005 yılından 2011’e dek Boehringer Ingelheim Medikal Divizyon’unda görev yaptı. Üroloji ve solunum alanlarında Medikal Danışman ve Medikal Müdürlük görevlerini yürüttükten sonra Klinik Kalite ve İlaç Güvenliliği bölümünü kuran Dr. Burkay Adalığ son olarak Türkiye operasyonuna yakın zamanda başlamış olan Bausch+Lomb İlaç’ta Türkiye ve Ortadoğu Medikal Müdürü olarak görev yapıyordu.

* Haberin girişinde yer verilen GSK’nın Brentford, Londra’da yer alan genel merkezinin fotoğrafı, firmanın resmi Flickr hesabından alınmıştır.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
"Geleceğin Kadın Liderleri" sertifikalarını aldı
“Geleceğin Kadın Liderleri” sertifikalarını aldı

KAGİDER ve Sanofi Grubu işbirliğiyle hayata geçirilen "Geleceğin Kadın Liderleri" projesinde 3. dönem eğitimler tamamlandı.

Kapat