Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

1 Eylül 2009, Salı 13:22

e-sağlık dönüşümüne yakın plan

Interpromedya tarafından düzenlenen Bilişim Zirvesi, 7-10 Ekim tarihlerinde, Turkcell’in ana sponsorluğunda Yeni Dünya Yeni Yaşam” temasıyla TÜYAP Beylikdüzü Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek. Zirvede, Tıp Bilişimi Derneği’nin (TBD) desteğiyle yapılacak e-sağlık/Tele Sağlık Konferansı’nda, bugüne kadar Türkiye’de e-sağlık hizmetleri için yapılan çalışmalar, entegre bireysel sağlık hizmetleri, e-sağlık dönüşümünde hasta güvenliği gibi birçok önemli gelişme konunun uzmanlarıyla ele alınacak.

CeBIT Bilişim Eurasia ile aynı dönemde gerçekleştirilen Bilişim Zirvesi süresince, fuarın beş salonunda e-sağlık, tele-sağlık konulu tematik özel bir alan da yaratılacak. Yaklaşık 500 metrekarelik alanda, e-sağlık ve tele sağlık konularında hizmet veren şirketlerin ve bu uygulamaları kullanan hastane ve merkezlerin stantları yer alacak. Stantlardaki yetkililer, ziyaretçilere e-sağlık/tele sağlık alanında hangi uygulamaları nasıl kullandıklarını ve sağladıkları faydaları anlatacak.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Yaz aylarında Ankara’nın gündemi de sıcaktı

Yılın en önemli konusu Tam Gün Yasası olarak bilinen kanun tasarısıydı. İlgili tarafların uzun süren görüşmelerinin ardından tasarı Sağlık Komisyonu'nda...

Kapat