Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

10 Ocak 2012, Salı 14:21

BM Küresel İlkeler Sözleşmesi’nde artık Alvimedica’nın da imzası var

Girişimsel kardiyoloji alanında Türkiye’nin teknoloji lideri olan Alvimedica, sorumlu kurumsal yurttaş kimliğine güçlü bir çerçeve oluşturan Birleşmiş Milletler Küresel İlkeler Sözleşmesi’ni (UN Global Compact) imzaladı. Sürdürülebilir büyüme ve kurumsal sorumluluk politikaları ışığında şirketler için bir rehber oluşturması amacıyla 2000 yılında oluşturulan BM Küresel İlkeler Sözleşmesi’nde dünyanın önde gelen şirketlerinin ve sivil toplum örgütlerinin imzaları bulunuyor. Dünyanın en büyük gönüllü kurumsal yurttaş inisiyatifi olan BM Küresel İlkeler Sözleşmesi’ni şu ana kadar 135 ülkeden, 8 bin 500’ün üzerinde kurum imzaladı.

BM Küresel İlkeler Sözleşmesi, kurumları, insan hakları, çalışma şartları ve çevre gibi konular etrafında şekillenen 10 temel ilkeyi hayata geçirmeyi hedefliyor. Küresel İlkeler Sözleşmesi’ne imza atmaktan onur duyduklarını belirten Alvimedica CEO’su Cem Bozkurt, konu hakkında şunları söyledi:

“Yenilikçi medikal teknolojilerde Türkiye’nin çıkardığı tek dünya markası olan Alvimedica, gerek kurumsal kültürü, gerekse çalışma şartları itibarıyla Birleşmiş Milletler Küresel İlkeler Sözleşmesi’ndeki tüm maddelerin arkasında durmaktan onur duyuyor. Çünkü sürdürülebilir bir dünyanın sadece gelişmiş ülkelerin değil, hepimizin ortak meselesi olduğuna inanıyoruz. Alvimedica bünyesinde iş sağlığı ve iş güvenliği uygulamalarımızı, çalışanların haklarını korumaya yönelik yönetim sistemlerimizi, çevre konusunda yaptığı çalışmaları ve sosyal sorumluluk projelerimizi, ilk günden itibaren insan odaklı iş süreçlerimize dâhil ettik. Attığımız her adımda, çalışmalarımızın geri dönüşlerini, öncelikle çalışanlarımız ve paydaşlarımıza yansıtmayı: topluma olan kurumsal katkımızı ise istikrarlı olarak artırmayı hedefliyoruz. Dolayısıyla her yıl gerçekleştirdiğimiz ilerlemeyi ölçümleyerek daha iyisini yapmak için harekete geçtiğimizi söyleyebilirim. Birleşmiş Milletler Küresel İlkeler Sözleşmesi’nin bizim için en önemli anlamı, sürdürülebilirlik konusundaki çalışmalarımızı ve ilerleme raporumuzu, küresel paydaşlarımızla eşzamanlı hale getirme ve genel ilkeler düzeyinde ilerleme sağlama isteğimizi kamuoyuna beyan etmiş olmaktır.”


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Actavis Aktüel, Şubat 2012’de yeniden başlıyor

Actavis'in 2011 yılında aile hekimlerini yakından ilgilendiren güncel konulara değinmek üzere başlattığı bilgilendirme programı Actavis Aktüel, 2012'de devam ediyor.

Kapat