Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

7 Temmuz 2010, Çarşamba 22:40

Actavis’in yeni CEO’su Dr. Claudio Albrecht oldu

Gerçekleşen atamanın ardından yeni görevine başlayan Dr. Claudio Albrecht, vizyonu doğrultusunda çok iyi konumlanmış olan Actavis Grubu’nun sektörde en iyi AR-GE olanaklarına sahip olduğunu belirtti ve buna bağlı olarak önümüzdeki dönem pazar paylarını diğer bir çok ülkede arttırmayı hedeflediklerini açıkladı.  Güçlü pazarlar, Güney Amerika ve gelişmekte olan ülkeleri hedeflediklerini söyleyen Albrecht, Actavis Grubu’nun geleceğini yeni meslektaşları ile birlikte kuracağı için duyduğu heyecanı paylaştı.

20 yıldır eşdeğer ilaç sektöründe çeşitli pozisyonlarda görev alan Dr. Claudio Albrecht, kariyerine 1987 yılında Sandoz Hollanda’da başladı ve sırasıyla Almanya ve Amerika’da Genel Müdür olarak çalıştı. 2000 yılında Ratiopharm’a CEO olarak katılan Albrecht, şirket satışlarını ikiye katladı ve Ratiopharm’ı dünyanın üçüncü eşdeğer ilaç şirketi yaptı. 2008 yılında Actavis’de dahil olmak üzere sektörde bir çok ilaç şirketinin büyüme stratejileri üzerine danışmanlık hizmeti veren Cometh’i kuran Dr. Albrecht, 51 yaşında ve Avusturya vatandaşı.

SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Farmalojistik, WHO ve PDA’yi ağırladı

Farmalojistik Samandıra'daki tesislerinde, WHO Dünya ortak etkinliği Tekerlekler Üstünde İlaçta Soğuk Zincir Yönetimi 2010 kapsamında dünya çapında önemli sağlık profesyonellerini...

Kapat